На интернет страницата на knigolandia.info излезе рецензия върху книгата на Димитър Вацов “Българският Чернобил. Археология на моралната нищета”.
Ето какво пише авторът:
На практика всички документални книги, изобличаващи някоя от тъмните страни на комунистическия период, получават публично отрицание още преди да са стигнали до книжарниците – немалко хора априори отхвърлят изобщо възможността за негативна оценка на периода. Но ако има една тема, която може да накара дори тези хора да замълчат с усещането, че все пак нещо не е било наред, това е аварията в Чернобил и липсата на адекватни мерки срещу радиацията в България. Монументалното изследване „Българският Чернобил. Археология на моралната нищета“ на проф. Димитър Вацов е както навременна – излиза точно за 40-годишнината от събитията, така и смайващо закъсняла книга – защото всички документи и свидетели, цитирани в нея, са били достъпни през последните десетилетия.
